Duyuru

Detertraj

Diş temizliği ile diş beyazlatma işlemi çoğu zaman hastalar tarafından karıştırılmaktadır. Diş temizletme; dişlerin yüzeyinde biriken diş taşı, çay, kahve, sigara ve benzeri lekelerin temizlenmesi işlemidir..

Bu artık maddeler diş yüzeyinden uzaklaştırılmazsa, ağız hijyenini bozarak diş eti problemlerine ve diş eti hastalıklarına sebebiyet vermekte, bu rahatsızlıklar sağlam dişin kaybedilmesine sebep olabilmektedir.

Diş Temizletme Nedir? Neden Yaptırılmalıdır?

Eğer tartar veya diş taşlarının dişte bu şekilde zamanla birikmesine izin verilirse bu durumda, dişlerde zamanla bakteri oluşması ve bu bakterilerin de diş etlerine yerleşmesi söz konusudur. Dişlerin temizlenmesi ve parlatılması işlemlerinin temel amacı diş yüzeyinin pürüzsüz ve temiz hale getirilmesidir. Bu sayede bakteriler dişlere yapışamaz ve dişeti sağlığını bozamazlar.Üstelik diş temizleme işleminin ardından evde yaptığınız diş bakımının da daha etkili hale geldiğini görürsünüz. Diş temizleme işlemi ayrıca dişlerinizde hoş bir temizlik ve pürüzsüzlük hissi uyandırır ve bu sizi motive eder. Temizleme işlemi diş eti hastalıklarını engellemede en etkili yöntemlerden birisidir.

Diş Temizleme İşlemi Nasıl Yapılır?

Diş hekiminiz  dişlerinizdeki zararlı tartar ve plakları, dişlerinize zarar vermeyecek aletleri kullanarak temizlerler. 

 


Site içeriğinde bulunan bilgiler destek sağlamak içindir. Hekimin hastasını tıbbi amaçla muayene etmesi, teşhis ve tanı konması anlamına gelmez.