Diş Beyazlatma

Diş Beyazlatma Nedir?

Genetik,beslenme alışkanlıkları,sigara,kahve,ilaç kullanımı,yaşlanma gibi sebeplerle değişen diş renginin çeşitli yöntemler kullanılarak ağartılması işlemidir.

Beyazlatma işlemi klininikte hekim tarafından yapılabildiği gibi ev tipi beyazlatmalar da mevcuttur.her yöntemin ve kullanılan jelin etkinlikleri farklılık göstermektedir.Uygulanan yöntemin yanı sıra hastanın diş genetik kodu ortaya çıkacak rengi belirler.

Beyazlatma işlemi öncesi  diş temizliği işlemi yapılmaktadır.herbiri 60 dakikalık 2 ya da 3 seans beyazlatma işlemi uygulanır.seans sayısı renklenmenin tipine ve istenen beyazlık derecesine göre değişir.gerekirse ev tipi beyazlatmayla devam edilir.hekim işlem öncesi fotoğraflar ve renk skalasıyla rengi belirler böylelikle tedavinin başarısını takip eder hastanın da görmesine olanak sağlar.

 Mevcut dolguların,porselen kron-köprülerin ,dişeti çekilen bölgelerdeki kök yüzeyinin rengi açılır mı?

Diş beyazlatma işlemi kuron veya veneerlerde ve diş eti çekilmesinden ötürü açığa çıkmış kök yüzeylerinde rengin açılmasına neden olmaz çünkü bu yüzeylerde mine tabakası yoktur.


Site içeriğinde bulunan bilgiler destek sağlamak içindir. Hekimin hastasını tıbbi amaçla muayene etmesi, teşhis ve tanı konması anlamına gelmez.